Přihlášení do systému pro rodiče a lektory

Ubytování

Areál jsme v roce 2017 kompletně revitalizovali a mnohé jeho části prošly výraznou rekonstrukcí. Proto je zde většina zařízení nová a vše funkční. Přikrývky, polštáře i veškeré ložní prádlo je nové. Celková kapacita areálu je 204 lůžek.


BYLINKOVÁ UBYTOVNA VELKÁ MARUŠKA

Nově zrekonstruovaná ubytovna „Velká Maruška“ je na úpatí voňavého lesa. Je zde 10 pokojů, které mají jména po nejoblíbenějších bylinkách. V každém pokoji jsou 4 lůžka a výhled do lesa nebo na táborový areál. V ubytovně jsou další 2 VIP pokoje s vlastním sociálním zařízením a televizí, v jednou jsou 4 lůžka, v druhé 3 lůžka.

Je zde útulná společenská místnost s krbem a televizí, kuchyňka s lednicí, varnou deskou, myčkou, pračkou, varnou konvicí a mikrovlnou troubou a dětský koutek s hračkami a knihovnou. Součástí ubytovny je lyžárna a vytápěná sušárna pro lyžařskou obuv a oblečení.

Koupelny a toalety jsou úplně nové a příjemně prostorné. Celková kapacita bylinkové ubytovny je 47 lůžek.

ROMANTICKÉ CHATKY SE JMÉNY

V Kroužkách nad Moníncem je 35 chatiček a každá má jméno nějakého kamaráda.

Ve většině z nich jsou 4 lůžka s novými matracemi, peřinami a lůžkovinami.

Chatičky jsou staré už téměř 40 let, my se ale o ně dobře staráme, protože si vážíme jejich starobylé krásy a táborového ducha. Jsou opravené, je zde čisto, bezpečno a teplo od dubna do září. Celková kapacita chatek je 134 lůžek.

APARTMÁN MARUŠKA

Pro speciální hosty je k dispozici nová samostatná chata „Maruška“. Její součástí jsou dvě ložnice s celkem sedmi lůžky, kuchyňský kout s ledničkou, varnou deskou a varnou konvicí, vlastní sociální zařízení a televize.

HLAVNÍ BUDOVA KRMELEC

V hlavní budově je především kuchyně a jídelna. My jsme jí prostě nazvali „krmelec“ V podkroví jsou dva pokoje s celkem 16 lůžky. Pro hosty je uvnitř budovy k dispozici sociální zařízení.

TOALETY A SPRCHY

Součástí hlavní budovy jsou sprchy, zvlášť pro kluky a zvlášť pro holky. Obě mají samostatný vchod z venku budovy. Toalety pro kluky i holky jsou v další samostatné budově. Celkový počet toalet, sprch i umyvadel vyhovuje veškerým předpisům, a i při naplněné kapacitě poskytují všem návštěvníkům potřebný komfort.

Více fotografií

Učebny, sport a zábava

Kroužky nad Moníncem poskytují dostatečný prostor pro zábavu, sport i vzdělávání. Počasí jakoukoliv naplánovanou aktivitu nedokáže zastavit.

UČEBNY

Malým i velkým návštěvníkům je k dispozici několik krytých či vnitřních učeben: Venkovní učebna, Výtvarná učebna, nebo v případě chladnějšího počasí jsme také ve Staré Poštovně, v krmelci nebo v klubovně ve Velké Marušce. K dispozici jsou i dva párty stany o rozměrech 3x6 metru.

TĚLOCVIČNA

Přímo v areálu máme vlastní tělocvičnu velkou 160 m2. Je zde nový sportovní povrch vhodný na minikopanou, florbal, tanec, bojové sporty, gymnastiku a další aktivity.

Tělocvična je také ideální jako společenská místnost pro větší skupiny.

VENKOVNÍ HŘIŠTĚ

Travnatá a zpevněná plocha pro různé sportovní hry a další aktivity. Po domluvě můžeme zapůjčit branky a další sportovní vybavení.

KRB A OHNIŠTĚ

Součástí areálu je venkovní krb s možností grilování a udírny. Uprostřed areálu je velké ohniště s lavičkami.

TECHNIKA

K zapůjčení máme dataprojektor, plátno a kvalitní ozvučení.

KOUPÁNÍ A ZÁBAVA V OKOLÍ

300 metrů od areálu se uprostřed nádherné louky nachází nádherný rybník zrekonstruovaný v roce 2015 a určený ke koupání. 400 metrů od areálu je Skiareál Monínec, který nabízí pestrou škálu letních i zimních aktivit. Půl kilometr od nás je jezdecký klub s možností výuky či vyjížďky na koních, pouhý kilometr pak golfové hřiště. Díky dobrý sousedským vztahům umíme se všemi dohodnou opravdu speciální ceny.

Galerie

Okolí a výlety

Okolí našeho areálu je prošpikováno trasami pro pěší turisty, cyklisty i běžkaře. 400 metrů od nás je vrchol lanovky Skiareálu Monínec plný zimních i letních atrakcí pro všechny věkové skupiny. Po pěti stech metrech naleznete jezdecký klub, za pouhý kilometr golfové hřiště a po dvou kilometrech dojdete k Chlístovským menhirům - kamenům, které mají podle legend léčivou moc.

300 metrů od areálu se uprostřed nádherné louky nachází nádherný rybník zrekonstruovaný v roce 2015 a určený ke koupání. 400 metrů od areálu je Skiareál Monínec, který nabízí pestrou škálu letních i zimních aktivit. Půl kilometr od nás je jezdecký klub s možností výuky či vyjížďky na koních, pouhý kilometr pak golfové hřiště. Díky dobrý sousedským vztahům umíme se všemi dohodnou opravdu speciální ceny.

KOUPÁNÍ V OKOLÍ

Nově vybudované rybníky Chlístov - vzdálenost 400 m

Rybník Musík - vzdálenost 1,6 km

Přírodní koupaliště Pilský rybník - vzdálenost 2 km

ZŘÍCENINA HRADU ZVĚŘINEC

Vzdálenost – 8 km

Zvěřinec je zřícenina hradu asi 2,5 km jižně od Jesenice v okrese Příbram. Hrad stál na vrcholu Na Hradě v nadmořské výšce 542 m n. m. Dochovaly se z něj terénní relikty a drobné zbytky zdí. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. Více informací na Wikipedia.org

ZŘÍCENINA HRADU BOROTÍN

Vzdálenost – 13 km

Hrad se nalézá 2 km po silnici od zastávky vlaku Sudoměřice u Tábora. Tento zafixovaný objekt je pro svoji zvláštní polohu a malebnost místa po dlouhá léta vyhledávaným místem trempů a výletníků. V rybníku pod hradem se moc koupat nedá.

Hrad je soukromým majetekem. Na hradě je možné přespávat za symbolický poplatek 10 Kč na osobu a noc. Více informací na www.hrady.cz

ZÁMEK JETŘICHOVICE

Vzdálenost – 3,5 km

Barokní zámek v Jetřichovicích na Příbramsku vznikl přestavbou někdejší tvrze. Po 2. světové válce se stal majetkem státu a sloužil jako domov mládeže. K červnu 2016 byl nabízen k prodeji.

Od roku 1958 je zámek chráněn jako kulturní památka České republiky. Pro více informací navštivte www.wikipedia.org.

Galerie